Son dakika ve doğru haberin adresi.

Erdoğan: Sayın Yıldırım asla aykırı davranamaz

2 min read
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Gaziosmanpaşa'daki konuşmasında idam tartışmalarına değindi. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin 'idam'a destek verdiğini söyleyen Erdoğan,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesindeki ‘evet’ mitinginde konuştu. 

İdam tartışmalarına değinen Erdoğan, 16 Nisan’dan sonrasının beklenmesini istedi, “Kılıçdaroğlu ne diyor, ben idamdan yanayım diyor. Bahçeli açıkladı. Sayın Yıldırım da asla aykırı davranamaz. Bana geldiğinde bunu onaylarım” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– Fakat 54 yıl kapısında bekleten Avrupa Birliği’ne ne diyeceğiz? Şimdi çıkıyor, bazı bakıyorsunuz akademisyenler filan konuşuyor. ‘Daha önce şöyleydi böyleydi’ falan… Bu işlerden anlamazsın ya, senin önünde kariyer olsa ne yazar olmasa ne yazar. Sadece kitabı aç oku, sonra AB’yi konuş. Damdan düşeceksin damdan. Bunların önüne kitapçık koyuyorlar, okuyorlar.

– Güney Kıbrıs’ı nasıl AB’ye aldıklarını bilir misin? Acaba bir hoca olarak haberin var mı? Acaba Hollanda’da daha önce bu kardeşinizin o liderlerle kavga verdiğini bilir mi? Biz o kavgaları yapa yapa geldik. Ve buna rağmen hala AB üyesi ülkeler… İstisnalar var, bak İngiltere bile dayanamadı.

– Bunlara faşist dediğimizde beyler rahatsız oluyor. Nazi dediğimizde rahatsız oluyor. Camilerimize gamalı haç işareti koyan siz değil misiniz? Faşistsiniz faşist. Nazi uygulamalarından da istediğiniz kadar rahatsız olun. Bizim camilerimize gamalı haçları çiziyorsanız, bunun hesabını sormuyorsanız, bu lekeyi üstünüzden atamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.