Son dakika ve doğru haberin adresi.

BAŞKAN TURHAN BULUT MENGEN’İ DOĞALGAZLA BULUŞTURUYOR

3 min read

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, BOTAŞ ve AKSA ile yaptığı görüşmelerin ardından ilçeye bu yıl sonu veya 2022 yılında doğalgazın geleceğinin müjdesini verdi.

GÜNDEM 

Bolu’nun Mengen ilçesine doğalgazı kazandırabilmek için 2015 yılında itibaren çalışmalara başlayan Belediye Başkanı Turhan Bulut, BOTAŞ ve AKSA Enerji ile o günden itibaren yaptığı görüşmeleri ve çalışmaları sonuca kavuşturarak, doğalgazın bu yıl sonu veya 2022 yılında geleceğini açıkladı.

“DOĞALGAZI MENGENİMİZE KAZANDIRMAK BELEDİYEMİZİN ASLİ GÖREVİDİR”

Mengen’e ömrünü adayan ve hak ettiği değere kavuşması için canla başla çalışan Belediye Başkanı Turhan Bulut, 2015 yılından itibaren mücadelesini verdiği doğalgazın ilçeye kazandırılması noktasında yaptığı çalışmaları şu sözlerle açıkladı; “Çağdaş yaşam anlayışımızda doğalgaz olmazsa olmazımızdır. 2015 yılından bugüne BOTAŞ’la ve AKSA Enerji ile görüşmelerimize devam ediyoruz. BOTAŞ yetkilileri, 2015 yılından itibaren 5 yıl içerisinde Mengen’e Doğalgazın getirileceğini ve bu bilgiyi de kamu oyu ile paylaşabileceğimizi iletmişlerdi ve bizde bu müjdeli haberi ilçe halkıyla paylaşmıştık. Yapılan çalışmalar neticesinde 2019-2020 yıllarında doğalgazı ilçemize kazandırmayı planlamıştık. Ancak geçtiğimiz 2 yıl süre içerisinde dünyada beklenmedik bir pandemi süreci yaşanmasıyla birçok yatırımlarda olduğu gibi doğalgaz konusunda da aksamalar meydana geldi.

CNG DEPOLA SİSTEMİ İLE DOĞALGAZ İLÇEYE KAZANDIRILACAK

Ancak yaptığımız başarılı girişimlerimiz neticesinde doğalgazın ilçemize kazandırılması için yeni somut adımlar atıldı. AKSA Enerji yetkilileri, Eskiçağa yolu üzerinde heyelan ve yolun doğalgaz hattı için güvenilir olmadığını belirtmesi üzerine ilçemize doğalgazın ancak Türkiye’de 86 ilçede kullanılan CNG taşıma sistemiyle getirilebileceğini ve ilçede CNG Depolama sisteminin kurulacağını tarafımıza ileterek Belediyemizden yer talebinde bulundular. Bizlerde Belediye olarak AKSA Enerji yetkililerine iki yer sunduk. Yetkililer bu sunduğumuz iki yerden biri olan sanayi sitesi bölgesinde bulunan arsayı tercih ettiler. CNG depolama tesisinin bir an önce kurulmasıyla birlikte umuyorum bu yıl sonu veya 2022 yılında doğalgazın Mengenimize kazandıracağımızın müjdesinin çok değerli halkımla paylaşıyorum. Uzun süreç içerisinde tüm uğraşlarımıza katkı veren sayın Enerji Bakanımıza ,Sayın BOTAŞ Genel Müdürümüze, Sayın Yüksel Coşkunyürek beye ve bizim bölgemizin doğalgaz dağıtım sorumlusu AKSA Enerji Şirketi CEO’suna ,yönetim kuruluna ve AKSA Bolu Temsilciliğine şahsım ve halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

AŞÇILAR FESTİVALİ BU SENEDE YAPILAMIYOR

Ayrıca Belediye Başkanı Turhan Bulut, geçtiğimiz yılda koronavirüs nedeniyle ertelenen 35’inci Mengen Aşçılık ve Turizm Festivali’nin bu yılda yapılacağını kamuoyuyla paylaştı. Konuyla ilgili Bulut; “ Pandemiden en çok mağduriyet yaşayan Turizm Sektörü oldu. Dolayısı ile pek çok aşçımız kapanan iş yerleri, restoran ve otellerden ayrılmak zorunda kaldılar ve çok ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadılar. Hem bu sebeplerden dolayı hem de pandemi sürecinin devam etmesinden dolayı Mengen’de bu sene festival yapmamız mümkün görünmüyor. Umarız 2022 yılında herkesin aşılarının olduğu tüm otel ve restoranların faaliyete geçmesiyle ertelenen özlenen festivalimizi aşçılarımızla, sivil toplum örgütlerimizle ve halkımızla yapmaya devam ederiz” dedi.

Haber:Alperen YANBUL-Olcay KARACA

Kaynak:vizyon.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.