Son dakika ve doğru haberin adresi.

Sakaryadaki Saklı Cennet Poyrazlar Gölü

2 min read

Tabiat Parkı, Adapazarı İlçesinde Poyrazlar Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.2.310 dekarlık alan üzerine kurulan Poyrazlar gölü piknik alanı 1985 inşa edilmiş ve o yıldan günümüze hizmet vermeye devam etmektedir. 2011 yılından Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Derinliği 3-8 metre arasında değişen gölün sahil kenarı uzunluğu yaklaşık 2400 metre uzunluğundadır.Göl kenarında ve yolun üst kısmında bulunan ağaçlık bölgede ücretsiz olarak oturabileceğiniz ve piknik yapabileceğiniz alanlar bulunuyor, burada masalar mevcut. Hafta sonu kalabalık olan bu yere erken gitmeniz durumunda masa sıkıntısı çekmezsiniz.


Poyrazlar Gölü , bozulmamış doğasıyla, ziyaretçilerine dinlenme fırsatı sunmaktadır. Özellikle piknik, dinlenme, doğa yürüyüşü, yaban hayatı gözlemciliği, çeşitli spor aktiviteleri gibi açık alan etkinliklerinin yapılabildiği insanların psikolojik yapısına ve zevkine hitap eden doğal bir manzaraya sahip muhteşem bir yerdir.
Poyrazlar Gölü Tabiat Parkında Özel bir firma tarafından işletilen Poyrazlar gölü kamp alanı bulunmaktadır. Bu güzel manzarada sabahlamak büyük keyiflidir. Sizlerde bu keyifli anları yaşamak isterseniz en kısa zamanda çadırınızı alıp gelmelisiniz.
Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı işletmecisi Hakan TANK
Gebze medyası olarak yapmış olduğumuz ziyaret süresince bize eşlik etti.
Kendilerine Gebze Medyası ailesi olarak teşekkür ediyoruz
Haber: Olcay KARACA- Osman TAŞ- İrfan KAYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.