Son dakika ve doğru haberin adresi.

GEBZE EĞİTİM VAKFI İLKOKULU DENETİMLER SONUCU ‘’OKULUM TEMİZ’’ KALİTE BELGESİ ALMIŞTIR.

1 min read

GEBZE EĞİTİM VAKFI İLKOKULU DENETİMLER SONUCU ‘’OKULUM TEMİZ’’ KALİTE BELGESİ ALMIŞTIR.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında, Gebze Eğitim Vakfı İlkokulu “Okulum Temiz” belgesi almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile iş birliği protokolü imzalamış olan, Devlet okullarının MEB’e, özel okulların ise TSE’ye başvurarak talep ettikleri ‘’ Okulum Temiz Belgesi’’ için uzman ekipler ‘’Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu” çerçevesinde başvuran okulları denetlemektedir. Kılavuz içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem planlarının, talimatların, eğitimlerin vb. işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması gerekmektedir.

Başvuru sonrasında, Bakanlığımız ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen Tetkik Görevlileri tarafından bu okullar yerinde denetlenip kontrol ve belgelendirmesi yapılmaktadır. Gebze Eğitim Vakfı İlkokulu almaya hak kazandığı ‘’Okulum Temiz’’ belgesini Okul Müdürü Erdoğan TALİ ‘ye Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener DOĞAN tarafından verilmiştir.

Haber : Fatih Gürbüz – Furka Menteş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.