Son dakika ve doğru haberin adresi.

Sahte Parayla Kurban Almaya Giderken Yakalandılar

1 min read

Gebze’de jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, sahte para ile kurban alışverişi yapacağı öğrenilen 2 kişi, 12 bin 800 lira sahte para ile yakalanarak gözaltına alındı.

Gebze jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, sahte para ile kurban alışverişi yapacağı öğrenilen 2 kişi, 12 bin 800 lira sahte para ile yakalanarak gözaltına alındı.

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Parada Sahtecilik Suçları ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında, Gebze İlçesi Mollafenari Mahallesi’nde sahte Türk parası ile kurban alımları yapılabileceği bilgisine ulaştı. Çalışmalar neticesinde tespit edilen M.K. ve B.K. isimli şahıslardan şüphelenen ekipler, takip ettikleri şahısları Mollafenari Jandarma Karakol Komutanlığı önünde durdurarak üzerilerinde arama yaptı. Yapılan aramalarda şahısların yanlarında bulunan poşet içerisinde, aynı seri numaralı 256 adet 50 liralık banknotlar halinde 12 bin 800 liralık sahte para ele geçirildi. Sahte paralara el koyan ekipler, 2 şahsı gözaltına alındı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı. –  KOCAELİ

Haber : Furkan Menteş – Olcay Karaca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.