Son dakika ve doğru haberin adresi.

Sakarya’da Büyük Patlama

1 min read

Sakarya’dan gelen son dakika haberine göre; kentte faaliyet gösteren bir havai fişek fabrikasında art arda şiddetli patlamalar gerçekleşti. Patlamalar kent genelinden duyuldu. Fabrika alevlere teslim olurken, bölgeye itfaiye ve ambulans ekipleri gönderildi. Henüz ölü ve yaralı bilgisi ise paylaşılmadı.

Sakarya’da havai fişek fabrikasında art arda patlamalar yaşandı. Patlama Kocaeli, Sakarya ve Düzce’de birçok yerden duyuldu. Patlama deprem etkisi yaratırken, çevredeki vatandaşlara göre daha önce de aynı fabrikada patlama meydana gelmişti.

Olay anı böyle görüntülendi .

HENDEK BELEDİYE BAŞKANI’NDAN İLK AÇIKLAMA

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “150-200 civarında çalışanı olduğu söyleniyor. Ambulans ve itfaiye dışında kimseyi almıyorlar. Net bir bilgim yok. 3-4 yıl önce de patlama yaşandı. Aynı fabrikada oldu. Ölen olmamıştı. Patlamalar hala sürüyor. Olay yerine 300 metre mesafedeyim. İlk baştaki kadar güçlü olmasa da patlamalar sürüyor. Tüm ekipler şu an burada. Hendek ilçesine 16 kilometre mesafede bir tesis” dedi.

“BOMBA DÜŞMÜŞ SANDIK”

Babaoğlu, “Çok güçlü bir patlamaydı. Telefonlarımız susmuyor. Tüm kentte duyuldu. Çevre illerde de duyuldu. Bomba düşmüş sandık. Şu an güvenlik tedbirleri alındı. Güvenlik çemberi kuruldu.” diye konuştu

Haber : Furkan Menteş – Olcay Karaca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.