Son dakika ve doğru haberin adresi.

Silah zoruyla gasp yapmak isteyen çete çökertildi.

2 min read

22.06.2020 günü Gebzede bir banka şubesi içinde zorla işlem yaptırmaya çalışan bir şahsın olduğuna dair ihbar gelmesi üzerine Gebze ilçe emniyeti polis ekipleri bankaya giderek ve E.T. isimli şahsın mağdurla birlikte banka işlemi için sıra beklediği gördüler bunun üzerine Ekipler,yaptıkları çalışması sonunda bankanın önünde bir araçta T.Ö. isimli şahsın da E.T. isimli şahısla ortak hareket ettiğinin tespit edilmesiyle her iki şahısta yakalanmıştır. Araçta yapılan aramada 1 adet tabanca ve çok sayıda fişek bulunmuştur.

Konuyla ilgili yapılan çalışmalar neticesinde mağdur vatandaşın borç tahsili için E.T., T.Ö., M.S. ve M.A.B. isimli şahıslar tarafından darp edildiği, zorla bir depoda tutulduğu ve bankadan zorla para çektirilmeye çalışıldığı tespit edilmiştir. Bankada yakalanan şahıslar ve olaya karışan diğer şahıslar 22.06.2020 günü Gebze ilçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

SUÇ MAKİNASI YAKAYI ELE VERDİ

Gözaltına alınan şahıslardan E.T.’nin dolandırıcılık, mala zarar verme, uyuşturucu ticareti, hırsızlık, kasten yaralama, yağma gibi suçlardan toplamda 27 adet suç kaydının olduğu, T.Ö.’nün dolandırıcılık, mala zarar verme, suç delillerini gizleme, 6136 SKM muhalefet, hırsızlık, kasten yaralama ve yağma gibi suçlardan 19 adet suç kaydının olduğu ve M.S.’nin ise kasten yaralama, kasten öldürmeye teşebbüs, 6136 SKM muhalefet gibi suçlardan 7 adet suç kaydının olduğu tespit edilmiştir.

Şüpheli şahısların Gebze ilçe emniyetindeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından 23.06.2020 günü adli makamlara sevk edilmişler ve TUTUKLANMIŞLARDIR.

Haber : Fatih Gürbüz- Furkan Menteş – Olcay Karaca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.