Son dakika ve doğru haberin adresi.

Gebze Özel eğitim Meslek okulunun bugün gerçekleşen programin basın bildirisi

2 min read

Okulumuz Gebze ilçesinde 9. Sınıftan 12. Sınıfa kadar özel gereksinimli bireylerin akademik ve mesleki gelişimlerini destekleyen ve onları iş yaşamına hazırlayan bir kurumdur. Yaklaşık 160 öğrenciye, 30 eğitimciyle hizmet vermekteyiz. Sınıflarımızda ve atölyelerimizde öğrencilerimizin mesleki yeterlilik ve iletişim becerilerini destekliyor, ileride kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için uygun şartları hazırlamaya çalışıyoruz.

Okulumuz ve MARKA arasında, Eylül 2019 da imzalanan protokolle birlikte, ülkede tek olma niteliği taşıyan “Üretimin Özel Lokomotifleri” projemizi başlattık. MARKA’nın sağladığı 298.595 TL mali destekle okulumuza bir CNC atölyesi kurduk. Atölyelerimizin ekipmanlarını yeniledik ve fiziki altyapısını güçlendirdik. Öğrencilerimiz için CNC kullanımı ve iş güvenliği konularına yönelik, 180 saati teorik, 366 saati ise uygulamaya dönük 546 saatlik eğitim programı oluşturduk. Bu proje kapsamında, 10’arlı gurup oluşturarak toplam 20 öğrencimize CNC Router makinesini kullanabilmeleri için bu eğitimleri vermekteyiz.  Öğrencilerimizin mesleki yeterliliklerini geliştirerek, CNC Router ile  üretim yapan işletmelerde istihdamını sağlayacağız.

Proje ortağımız Gebze Ticaret Odası ve proje iştirakçilerimiz Solhan Gıda Mobilya, Yıldızpan Orman Ürünleri ve Osman Yıldız Orman Ürünleri firmalarının destekleriyle öğrencilerimizin istihdamı ve korumalı işyeri modeline uygun meslek edindirme çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Atölyemizde üretmeyi planladığımız, tasarımları da kendimize ait olan oyuncaklar ve eğitici ahşap materyallerle, okullarımızın ve özel eğitim alanının materyal gereksinimlerini karşılamayı amaçlıyoruz. Bunu yaparken de artık malzemelerin kullanımı ve geri dönüşümü ile ülke ekonomimize katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

2019- 2020 yılı içerisinde uygulanacak olan projemizin sürdürülebilirliği için çevre kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapıp proje etki alanımızı da genişletiyoruz. Ayrıca projemize bağlı olarak AB devam projeleriyle tecrübelerimizi Avrupa’daki okullarla paylaşmak için gerekli çalışmaları da yürütüyoruz.

Nihai amacımız, ülkemizin 2023 vizyon hedeflerine ulaşmak için nitelikli özel gereksinimli bireyler yetiştirerek, onların da üretimin bir parçası olmasını sağlamaktır. Çünkü “Eğitimde feda edilecek fert yoktur.”

Proje sahibi : Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Proje yürütücüsü: Gebze Özel Eğitim Meslek Okulu

Proje ekibi:

Şahin KOSANOĞLU (Okul Müdürü, Proje Koordinatörü)

Ferit KAHRIMAN ( Müdür Yrd. Proje Satın Alma Sorumlusu)

Koray YAVUZ (Öğretmen, Proje Asistanı)

Veli ERMİŞ  (Öğretmen, Proje Asistanı)

Çiğdem ERMİŞ  (Öğretmen, Proje Asistanı)

Mustafa ÜNSAL  (Öğretmen, Proje Eğitim Sorumlusu)

Salih KOYUNCU  (Öğretmen, Proje Eğitim Sorumlusu)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.