Son dakika ve doğru haberin adresi.

SAMASK’ın Altın Kızları’na Gebzeli İş İnsanın Dan Destek

3 min read

Kocaeli’nde 2017 yılında maddi durumları iyi olmayan Kocaeli genelindeki kız çocuklarını sporla tanıştırmak, onların spor yolu ile yeni arkadaşlıklar ve iletişim kurmalarını sağlamak için kurulan Sağlıklı Anneler Mutlu Aileler Spor Kulübü (SAMASK) U14 Kız Basketbol takımına Gebze Mobilyacılar Çarşısı’ndan sponsorluk desteği geldi.Bu sezon U14 Ligi’nde mücadele eden ve 14 maçtır mağlup olmayan başarılı kızlar, Çanakkale’de oynadıkları Bölge Şampiyonası’ndan puan kaybetmeden çıkarak adını Türkiye Şampiyonası’na yazdırırken, genç sporcular ve kulüp yönetimi ayaklarının tozu ile Gebze Mobilyacılar Çarşısı’nda düzenlenen kahvaltı programına katıldılar.Düzenlenen basın toplantısına Gebze Mobilyacılar Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Ayaydın, ortağı Murat Koç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü ve aynı zamanda SAMASK Başkanı Nagehan Malkoç, Başkan yardımcısı Ebru Alaca Yaşar , kulüp basketbol antrenörü Halim Bayram ve sporcular katıldılar.

Gebze Mobilyacılar Çarşısı her daim genç sporcularımız yanındayız dedi.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Aile ve Kadın Hizmetleri Şube Müdürü Nagehan Malkoç’un kulüp başkanlığını yaptığı kulüp, Çanakkale’de yapılan Bölge şampiyonasına gitmeden önce Ayaydın ve Koç’un girişimleri ile sporculara forma ve eşofman yardımı yapıldı. Bu desteğin tanıtımı ve sporcuların elde ettiği başarıyı kutlamak için Gebze Mobilyacılar Çarşısı’nda bir etkinlik düzenlendi. Düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında söz alan Gebze Mobilyacılar Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Ayaydın ve ortağı Koç, “Çocuklarımızı spora kazandırmak, onların ülke sporuna hizmet eden bireyler olması üzerimize ne düşüyorsa yapacağız.” mesajını verdiler. Kulüp Başkanı Nagehan Malkoç, SAMASK’ı ve oyuncu seçimi çalışmaları, sporcuların başarılarını ve Türkiye genelindeki dereceleri aktardığı sunuş konuşması sonrası kendilerine karınca kararınca sponsor desteği olan Gebze Mobilyacılar Çarşısı yönetimine teşekkür etti.

ALTIN KIZLAR ÇANAKKALE’DE ESTİLER

BU sezon Kocaeli’nde katıldıkları U14 Ligi’nde rakiplerinin hepsini yenerek namağlup İl Şampiyonu olan SAMASK Kız Basketbol takımı 11-14 Şubat tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenen Bölge Şampiyonası’nda oynadığı 4 maçı da kazanıp Bölge Şampiyonu olarak adını Adana ‘da oynanacak olan Türkiye Şampiyonası yarı final maçlarına yazdırdı.

Gebze Mobilyacılar Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Ayaydın: HERKESİN YAPMASI GEREKEN BİR DAVRANIŞ

Şampiyon kızlarımızla gurur duyduklarını belirten Gebze Mobilyacılar Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Ayaydın, “Ben ve ortağım Murat Koç kardeşim, sadece ticari hayatın dışında 2020 yılı itibarı ile sosyal sorumluluk projelerini de gündemimize aldık. Gebze Ticaret Odası başkanımız Nail Çiler, Belediye başkanımız ve Kaymakamımızla bu konularda neler yapabiliriz onları konuşuyoruz. Genç sporcularımızla ilgili de Nagehan hanım bu sporcularımız için bizimle iletişime geçti, çocuklarımızdan bahsetti. Biz de tam olarak bunu yapmak istiyorduk. Ortak bir paydada buluşup elimizden geleni yapmak istedik. Yaptığımız şey çok önemli bir şey değil. Bundan sonra da ne yapmamız gerekiyorsa onu yaparız. Bize bu fırsatı verdikleri için başta Nagehan hanım olmak üzere kulüp yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bizim derdimiz, biz bu kızlarımıza sponsor olduk nerede görünürüz, adımız nerde geçer değil. Bizim derdimiz bu tür sosyal hareketlerin içinde olmak, ihtiyaç sahiplerimize dokunabilmek.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.