Son dakika ve doğru haberin adresi.

KOCAELİ GÜDEF BAŞKANI OLGUN BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU

3 min read

KOCAELİ GÜDEF BAŞKANI OLGUN BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU

“Gebze il olmayı hak ediyor”

Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) yönetimi, Gebze Çözüm Koleji’nde gerçekleştirdiği basın toplantısıyla çalışmalarından ve projelerinden söz etti. Federasyon Başkanı Süleyman Olgun, “Gebze’nin il olması için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

Kocaeli GÜDEF, bugün medya mensuplarıyla kahvaltı organizasyonuyla bir araya geldi. Gebze Çözüm Koleji’nde gerçekleşen programda Kocaeli GÜDEF Başkanı Süleyman Olgun ve ekibi, federasyon olarak yapmayı planladıkları çalışmaları medya mensuplarına aktardı. İlk olarak dernek yönetiminin kendini tanıtmasıyla başlayan toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Olgun, Gebze’de basına yönelik çalışmalar gerçekleştirdiğini ve gazeteciliğin son derece fedakarca bir iş olduğundan söz etti. Her ne kadar Gümüşhane’de doğsa da, Gebze’nin ekmeğini yediğini ve bu yüzden de kendini Gebzeli olarak addettiğini aktaran Olgun, Gebze’nin il olması hayalini taşıdığını sözlerine ekledi. Olgun, federasyon olarak Gebzelilik bilinci oluşturmak adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirtirken şunları aktardı;

“GEBZELİLİK BİLİNCİ YARATMAK İSTİYORUZ”
Gümüşhaneliler Federasyonu 2009’da kurucu başkanımız Mikail Ozan öncülüğünde kuruldu. Gebze’de ilçeler ayrılınca federasyon kurulması zaruri haline geldi ve 12 dernekle federasyonu kurduk. Gebze bölgesinde 20 tane Gümüşhaneliler derneği var. Kocaeli GÜDEF olarak faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Gebzelilik bilinci adına bir hayalim var. Gebze’nin il olmasını hayal ediyorum. Kocaeli merkezin ve Gebze’nin her konuda birbirinden ayrıldığı söyleniyordu bunu daha net gördük. Bu bölge il olmayı çoktan hak ediyor. Gebze il olmaya çok müsait bir yer. İkinci hayalim gönüllü teşekkül temsilcisi olarak Gebze’nin kültürde, sanatta ve sporda hak ettiği yere gelmesi gerekiyor.

“2018 YILINDA PROJE HAZIRLADIK”
Mustafa Paşa Külliyesi’ne baktığımda gözlerim bayram ediyor ancak diğer tarafa kafamı çevirdiğimde şehrin yapılaşması içimizi acıtıyor. Bu hayaller gerçekleşmeyecek şeyler değil. Kocaeli GÜDEF olarak birinci amacımız, Gebzelilik bilincini oluşturmak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Artık her dernek, her federasyon bir kültür merkezi olmalı. Bunun için projelerimiz var. 2018 yılında Kocaeli GÜDEF olarak bir proje yaptık ve kitap hazırladık. Bu kitapta Gümüşhane’nin tüm güzelliklerini yansıttık. Eski Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzel, Gümüşhane Valisi olunca 10 tane konağımıza sahip çıkmış ve konaklar restore edilmiş. Biz de konaklara kültür turizmine sahip çıkmak amacıyla bu projeyi hazırladık.

“YATAY MİMARİYE DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ”
Cumhurbaşkanımızın üzerinde durduğu yatay yapılaşmaya dikkat çekmek amacındayız. Yatay yapılaşmanın üzerinde ciddi manada durmak istiyoruz. Bireyler üzerinde çalışmalar gerçekleştirmek istiyoruz. Güçlü toplumlar güçlü ailelerden oluşur. Fidan gibi gençler uyuşturucu vb. işlerle boğuşuyor. Bu manada da çalışmalar gerçekleştirmek istiyoruz. Yerel yöneticilerimizden ve basınımızdan bu doğrultuda destek bekliyoruz. Türkiye’nin elinde kalan bir aile yapısı vardı, şuan paramparça oldu. Biz de bu konu üzerine çalışmalar gerçekleştirmek istiyoruz ve yatay mimariyi şehirlere uygulanabilir bir durum olduğunu aktarmak amacındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.