Son dakika ve doğru haberin adresi.

Kamuran Akbay şirketler grubundan, 2020 yılında “ 20 yeni proje

2 min read

Kamuran Akbay  

‘’ 2020 yılında “ 20 yeni proje İstanbul da iki Ankara iki ve Eskişehir’de bir olmak üzere 5 projede toplam 850 daire yapacak

 

Kamuran Akbay şirketler grubu, Sektörel krize inat 2020 yılında “ 20 yeni proje 2020 yeni daire “ sloganı ile hedef büyüttü.

Yılların tecrübesi ve yaptığı yatırımlar ile adından söz ettiren Kamuran Akbay şirketler grubu genel müdürü Kamuran Akbay , 2020 yılı için bazı değerlendirmelerde bulundu;
2019 yılının Türkiye İnşaat sektörü için çok parlak olmadığını ancak hükümet ve devlet politikalarının da desteği ile yılın son çeyreğinde hareketlenmeye başladığını, bu hareketlenmenin Kamuran Akbay şirketler grubunun da projelerini hayata geçirmesi için bir fırsat olduğunu bir çok firma için yapılan spekülasyonlar gibi kendileri hakkında da yıpratmaya yönelik haberlerin çıkmasına ve bazı kesimlere rağmen yeni başlayacakları 5 yeni projenin imzalarının atıldığını iletti. Bu projeler ile birçok firmaya da öncülük etmekten gurur duyduğunu söyledi
İnşaat sektöründe yaşanan büyük daralma Haziran ayında kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 konut kredisi kampanyası ile geride kalmışa benziyor.  Özel bankaların da konut kredisi faiz oranlarında indirim yapmaya başlaması ile konut satışları katlanarak artıyor.
Olumsuz Algı Yaratılmaya Çalışılıyor!
Konu hakkında açıklama yapan Kamuran Akbay sürekli olarak basında çıkan konut satışları düştü haberleri ile olumsuz algı yaratılmaya çalışıldığını iddia ederek “Son 20 aylık konut satış grafiğine göre, Ekim 2019’da bu süreçteki en iyi 2. ay satış rakamları gerçekleştiğini sözlerine ekledi.

Hedef  “ 20 yeni proje 2020 yeni daire ” sloganı ile yola çıkan  Kamuran Akbay Mühendislik ‘e ait projeler;
ikisi İstanbul, ikisi Ankara ve biri Eskişehir’de olmak üzere 5 projede toplam 850 daire yapacak olan Kamuran Akbay Mühendislik,  bankaların faiz indirimleri ve kolay ödeme koşulları ile satışların hızlıca tamamlanacağından emin olduklarını  ve yeni proje alanları için görüşmelere başlandığını iletti.
Yatırımlarını en iyi bildiği işe yani inşaat sektörüne aktardıklarını ileten Kamuran Akbay şuana kadar tamamlanan 200 ün üstünde proje ile kendilerini ispat ettiklerini, Türkiye için çalıştıklarını yatırımlarının hızla devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.