Son dakika ve doğru haberin adresi.

Süleymani’nin öldürülmeden önce yazdığı not ortaya çıktı

1 min read

Irak’ın başkenti Bağdat’ta ABD saldırısında öldürülen İranlı General Kasım Süleymani’nin öldürülmeden bir kaç saat önce yazdığı not, yüzüğüyle birlikte kızına teslim edildi. Erkek kardeşi söz konusu nota ilişkin İran medyasına yaptığı açıklamada, “El yazısından da anlaşılacağı üzere şehit olacağından haberdardı” dedi.

İranlı Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani‘nin öldürülmeden bir kaç saat önce yazdığı mektup-metin ortaya çıktı. Bu metin ile öldürüldüğünde parmağında olan yüzüğü Kasım Süleymani’nin kızı Zeynep Süleymani’ye teslim edildi.

“ŞEHİT OLACAĞINDAN HABERDARDI”

Kasım Süleymani’nin erkek kardeşi söz konusu metin ile ilgili İran medyasına yaptığı açıklamada, “El yazısı şehadetinden 2-3 saat öncesine ait. Şehadetinden bir hafta önce birlikte idik. Bu son görüşmemizdi. Suriye’de uçağa binmeden önce o el yazısını kaleme almış. O el yazısı ve yüzüğünü kızı için gönderdiler dün gece. El yazısından da anlaşılacağı üzere şehit olacağından haberdardı” dedi.Süleymani’nin öldürülmeden önce yazdığı metinde “Allah’ım seni görmeye aşığım, bizleri kabul et” ifadeleri de yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.