Son dakika ve doğru haberin adresi.

Sokak canlıları çevre ve doğayı koruma sosyal yardımlaşma derneği Genel Sekreteri Fatih Dünemez açıkladı:

1 min read

Sokak canlıları çevre ve doğayı koruma sosyal yardımlaşma derneği Genel Sekreteri Fatih Dünemez açıkladı:
Sokak hayvanlarına yardımcı olmanın tek yolu elbette barınaklara yönlendirmek değil. Bireysel olarak da, büyük emek harcayıp pek çok hayvanı kurtarmak mümkün.
Her şeyden önce bu dünyanın sadece biz insanlara ait olmadığını ve tüm canlıların eşit şekilde yaşama hakkı olduğunu kabul etmek gerekiyor. Pek çok canlı türünün evi durumunda olan parklar ya da yeşil alanlar, ‘insanların ihtiyaçları’ için yok ediliyor. Bu nedenle yaşam alanlarını elinden aldığımız hayvanlar için iyi koşullar yaratmak, kesinlikle biz insanların sorumluluğu hatta zorunluluğu olmak durumunda. Üstelik bu koşulları yaratmak oldukça basit. Herkes kendi sokağındaki hayvanlar için, su ve mama bırakır ve kış aylarında koli ya da artık malzemelerle soğuktan koruyacak evler üretirse, bu bile başlangıç için iyi bir adım olacaktır.
Tabii ki en önemlisi, sokak hayvanlarının kimseye zararı olmadığını anlamak ve yaşamsal ihtiyaçları bir yana bırakılırsa, aslında en büyük arzularının sevgi görmek olduğunu farkedip buna göre davranmak. Diye belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.