Son dakika ve doğru haberin adresi.

Kocaeli genelinde, 680 bin 402 kadına aile içi şiddet eğitimi verildi

2 min read

 

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı ile ilgili bir açıklama yapan, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli’nde 680 bin 402 kadına aile içi şiddet eğitimi verildiğini belirtti.

 

 

Bugün Kocaeli Valiliği’nde Makam Toplantı Salonu’nda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı ile Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy açıklamalarda bulundu. Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Vali Yardımcıları Dursun Balaban, Dr. Osman Abdullah Günaydın, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Osman Aslan, Kocaeli Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma Merkezi Müdür Yard. Ayşegül Gökalp Kutlu, Öğretim Üyesi Resmiye Özdilek, Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Sağlık Müdür Opr. Dr. Şenol Ergüney, İl Müftüsü Sinan Cihan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, katıldı.

“HEDEFİMİZ, KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ EN AZA İNDİRMEK”
Toplantıda konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Özellikle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık Bakanlığı ve Diyanet Bakanlığı bir araya gelerek bir protokol imzaladı. 2020 ve 2021 yılları arasında kadına yönelik şiddetle ilgili koordinasyon ayarlandı. Bir toplantı gerçekleştiriliyor. Temel amaç aile içi ve kadına şiddetle mücadeleyi daha etkin bir şekilde gerçekleştirmek. İlgili kurum paydaşlarımızla birlikte bu toplantıyı gerçekleştireceğiz. Bu anlamda STK’larla ilgili kurum ve kuruluşlarında bu çalışmalara katkı vermesi büyük önem arz ediyor. Bu bakımdan bu toplantımızda yaşanan olayları mevcut durumları gözden geçirip bundan sonra da yapmamız gereken çalışmaları paylaşacağız.” dedi.

“680 İN 402 KADINA EĞİTİM VERİLDİ”
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy “Temel amacımız şiddeti en aza indirilmesidir. Kadınlara yönelik olarak eğitim çalışmalarında şiddetle ilgili bilgiler veriyoruz. 680 bin 402 kadına aile içi şiddet eğitimi verildi. Kocaeli olarak biz yürüttüğümüz bu çalışmaları da paylaşıyoruz. Temel amacımız kadına şiddettin en aza indirilmesidir.” ifadelerini kullandı. Vali Aksoy, Kocaeli’de meydana gelen kadın cinayetler, aile içi şiddet gibi konularda rakam açıklamaması ise dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜM HAKLARI www.Gebzemedyasi.com'a aittir. | Newsphere by AF themes.